Al Haramain Détour noir: Ќе направи да се чувствувате совршено од почеток до крај

Дајте му на вашиот живот свежина и потребната искра. Машкиот парфем Al Haramain Détour noir ви дава самодоверба да се соочите со животните авантури со талент и елеганција. Каде и да ве одведат вашите патувања, овој мирис ќе направи да се чувствувате совршено од почеток до крај.

Вуди мирисна композиција со цветни тонови

за мажи кои сакаат свежи и чисти мириси

лансиран на пазарот во 2021 година

Состав на мирис

Откако за прв пат ќе се намирисате со парфемот Al Haramain Détour noir, ќе ве пречека свежата и сочна арома на мандарина и зелено јаболко, која е надополнета со елегантниот цитрусен мирис на бергамот и малку зачинета розова пиперка. Во сè е проникната проѕирна свежина на лавандата.

Ако дозволите мирисот да се развие, ќе мирисате на слатка, зачинета мешавина од здравец, кардамон, јасмин. Целата композиција кулминира со луксузни, ориентални мириси – сандалово дрво, пачули и ванила, чиј сладок, земјен карактер е надополнет со мошус и дрво гуајак.