(ФОТО) Роналдо ќе стане татко по петти пат?

Познатата фудбалска ѕвезда повторно во центарот на вниманието...

Фудбалерот Кристијано Роналдо заедно со неговата свежршеница Георгина Родригез го очекуваат нивното петто дете, соопштуваат странските медиуми. Оваа информација се уште не е со сигурност потврдена, но откако се појави фотографиите од доделувањето на наградите од весникот „Марка“, јасно се гледа дека Георгина има испакнат стомак.

Дали станува збор за уште една среќна вест за познатиот фудбалер или неговата свршеница се опуштила за време на летниот одмор, очекуваме да се дознае во најското време.

Инаку, фудбалерот заедно со Георгина имаат 4 деца, од кои најголем е осумгодишниот Кристијано (8), близнаци Матео и Ева Марија (2) кои се родени од сурогат мајкаи секако најмалатаќерка Алан Мартина, која пред 18 месеци Георгина ја донесе на свет.