ФОТОГАЛЕРИЈА: Германија се извлече, Македонија освои бод, Косово следен противник

Македонската футсал репрезентација до 19 години одигра нерешено, 3:3 против фаворизираната Германија на првиот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман во главната фаза квалификации за Европското првенство.

Нашата селекција со храбра игра се врати од два гола негатива, направивме пресврт за водство од 3:2, но сепак, на крајот Германија се избори за бод.

Репрезентацијата на Косово е нашиот следен противник во групата.