„Како да го видов Бог, не можам да дишам“: Србинките полудеа по Џан во Белград, турскиот актер им позираше (ВИДЕО)

Во моментов, најпопуларниот турски актер Џај Јаман (31), кој моментално се наоѓа во Белград, вчера направи општа збрка на улицата Кнез Михаилова кога се појави во продавница на бренд.

Јаман се дружеше со фановите, кои го чекаа пред продавницата неколку часа, пишува Телеграф.

Неговите обожаватели беа претежно припаднички на понежниот пол и тинејџери, а турската sвезда имаше лесна задача да се „одбрани“ од нив.

View this post on Instagram

A post shared by Can Yaman (@canyaman)Актерот дојде добро расположен и насмеан, па ги исполни желбите на своите обожаватели и вредно позираше со сите.

„Како Бог да го видов“, „Не можам да дишам“, рекоа девојките до актерот.

Атрактивниот актер е роден на 8 ноември 1989 година во Истанбул, а интересно е што е од Косово и Метохија. Имено, неговите родители се родени во Турција, но и двајцата се деца на имигранти.

Никој дури и не се сомневаше дека глумата ќе биде негов повик, бидејќи заврши италијанско средно училиште, живееше во Америка некое време како студент на размена, дипломираше на Правниот факултет и еден ден одлучи да се испроба како актер и се испостави дека има талент. Првата улога ја доби во 2014 година, а за работата во серијата „Сонувач“ во 2018 година, ја доби наградата за најдобар актер во романтична комедија.