Луксузен и продорен и единствен: Парфемот Noir Extreme од Том Форд

Noir Extreme од Том Форд е луксузен, гламурозен, софистициран и продорен машки парфем. Noir Extreme парфемот се отвора со ноти на мандарина, нероли, шафран, морско оревче и кардамон. 

Во срцето на овој волшебен, софистициран, привлечен и неодолив парфем се мастика, роза, јасмин, цвет од портокал и индиски десерт кулфи, додека основата на парфемот Noir Extreme се состои од мешавина на дрвени ноти, килибар, сандалово дрво и ванила.

Дизајнерска земја: Соединетите држави

Година 2015 година

Пол Машки

Препорачана употреба: совршен за специјални прилики

Мирисна група: ориентално дрвенесто