Нема навивачи, а?! Гол маж го прекина натпреварот од Лигата на Европа

Се играше петтата минута од натпреварот, и иако немаше гледачи на трибините, имаше на теренот. Додуша, тој набрзо беше отстранет од теренот, но Гранада и Јунајтед мораа да почекаат малку за да биде отстранет „ловецот на слава“.


Не е Виталиј Здоровецки или неговата поранешна девојка, но тој е непознат некој без облека на теренот во четврт-финалето на Лига Европа на мечот меѓу Гранада и Манчестер Јунајтед!


Фудбалерите мораа да го чекаат господинот кој реши да покаже се‘ што има за да излезе од теренот откако го фати безбедносната служба, а откако беше извлечен од теренот, му дозволија уште еднаш елегантно да оди до излезот. 

Не им пречеше премногу на фудбалерите кои го продолжија натпреварот, а гостите од Англија на крајот славеа со 2-0 (1-0).


Фото: Reuters/PIXSELL