Погледнете како реагираше Мурињо откако дозна за смртта на принцот Филип (ВИДЕО)

Жозе Мурињо вчера во еден момент ја прекина прес - конференцијата бидејќи дозна дека британскиот принц Филип починал.

Тој на конференцијата пред натпреварот  со Манчестер Јунајтед, која според 

„Ќе одговорам на вашето прашање, само да погледнам нешто друго. Само што ја прочитав тажната вест и дознав дека принцот Филип почина. Би сакал да изразам сочувство до кралското семејство и да кажам дека многу ги почитувам. Нема само оваа земја да биде погодена со оваа вест, јас не сум Англичанец, но ја разбирам големината на настанот“ - рече Мурињо.