Scandal Le Parfume: Мирис за силни мажи кои знаат што сакаат

Scandal Pour Homme Le Parfum од Jean Paul Gaultier е килибарен мирис за мажи - нов мирис кој беше лансиран во 2022 година. 

Овој интензивен машки мирис на Scandal е создаден од Квентин Биш, Натали Грација-Сето и Кристоф Рејно.

Горната нота на овој заведувачки парфем е Гераниум; средната нота е Тонка грав; основната нота е сандалово дрво. 

Миленикот од Куќата на Готје прави неверојатен кам-бек со уште поскандалозна парфем интензивна вода, која сигурно ќе предизвика возбуда. 


Фото: Youtube - screenhsoot

Извор: fragrantica