Златан Ибрахимовиќ ќелав: Фудбалерот ја скрати препознатливата долга коса (ФОТО)

Фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, напаѓачot на италијанскиот гигант Милан, Златан Ибрахимовиќ повторно ја шокираше јавноста.

Имено препознатлив по својата долга коса или самурајска фризура, сега фудбалерот на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која е ќелав.

- All in- стои во описот на фотката, за која се уште не се знае дали е вистина или само фотошоп на урнебесниот фудбалер.