5 Модни совети на шармерот Бред Пит

Актерот Бред Пит е секогаш во центарот на вниманието, иако тој често се појавува во обична облека и не сака да привлече внимание кон себе.

Црна блуза со V израз кај вратот, црна блејзерска јакна и црни фармерки  - ненаметлив, кул и малку до работ да го наречеме лошото момче со одличен стил.

Костуми од три дела од ерата на Големиот Гетсби се секогаш популарни. 

Бред Пит претпочита да носи такви преточени во темнен костум без вратоврска или лак вратоврска што изгледа потполно релаксирачки и стилски.

Смокинг

Кога станува збор за формални настани и црвениот тепих, популарниот актер сака да носи класичен смокинг во стилот на Џејмс Бонд.

Сакото, формалните панталони и црните кожни чевли со црна лак вратоврска одлучно порачуваат: класика и како скроено на телото.

Капут од кашмир

Идејата е одлична да влеземе со нов кашмирски капут за овој и студениот период.

Кога Бред Пит се појавува на црвениот тепих во црн капут од кашмир над споменатиот класичен смокинг, сите ги остава без здив

Неутрален костум

Бред Пит обожава да носи неутрален костум со бела кошула и бели патики. Обичен и модерен!