Afnan Turathi Blue: Богат мирис кој ќе обезбеди ново чувство на љубов.

Afnan Turathi Blue Homme Eau de Parfum за мажи нуди познати ноти на цитрус и дрво кои ќе направат да се чувствувате повеќе од удобно. Овој богат мирис ќе обезбеди ново чувство на љубов.

богата арома на цитрус и дрвени ноти

ароматичен, „воден“ мирис

Состав 

Свежите ноти на бергамот и мандарина се појавуваат од првиот момент кога ќе го нанесете овој парфем. Не долго после тоа, килибарот и дрвото кои се во срцето на мирисот ќе се истакнат, додека машкиот мошус, пачули и свежите зачинети ноти го нагласуваат целиот состав.