Бредови кои се доказ дека машката облека не се претвори во женска: Најдобрите за најдобрите мажи

За среќа, денес сè уште постојат компании чии колекции се засноваат на вистински вредности и за кои машката елеганција сè уште е главна цел ...

Од ултра луксузни вечерни колекции, создадени од иновативни материјали, преку интересни модели, до нови реинтерпретации на модели на омилени брендови, осумте брендови кои ви ги претставуваме во галеријата го нудат само најдоброто од светот на машката мода!

Китон

Пионер во создавањето на некои од најдобрите текстили на планетата, Китон повторно ги поставува стандардите за иновација со серија меки вечерни јакни, свилени ревери кои наликуваат на еленска кожа, во богати нијанси на кафена, зелена, сина и темно сина. Поради високата цена која отсекогаш се поврзувала со ваквите јакни, тие традиционално се произведуваат во примарни, класични и конзервативни тонови, со цел да се обезбеди подолг животен век од краткотрајните модни трендови кои ги опкружуваат.

Зегна

Веќе некое време, компанијата Z Zegna значајно создава гардероба во атлетски стил користејќи материјали со врвен квалитет. Оваа сезона италијанскиот бренд претставува нов пристап и оди чекор понатаму создавајќи облека инспирирана од скијачка опрема, која може да се носи во текот на зимата на планински патеки или елегантни собири во различни скијачки домови.

Том Форд

Американскиот дизајнер претставува бастион од добро облечени мажи, а оваа година лансира нешто што го нарекува посуптилна колекција од костуми, кои го олеснуваат облекувањето со самодоверба за секој маж. Естетиката на Том Форд, во овој случај, е обележана со монотона палета, споена со кошули и вратоврски во тон.

Барбери

Долго време познат по дизајнот на гардероба отпорен на различни елементи, британскиот бренд ја разви својата обемна архива и инспирација од 1960-тите, додека ја дизајнираше оваа нова облека со модерен дух и енергија.

Ермас

Овој експерт во светот на машката мода ги постави темелите на исклучителните кожни парчиња, кои доаѓаат во бројни линии и колекции, но неодамна француската куќа лансираше кожени јакни со врвен квалитет, кои се и најелегантните силуети оваа сезона. 

Берлути

Дизајнерите кои продолжуваат да се потпираат на столбовите на историските модни трендови полни со елеганција, речиси секојдневно се соочуваат со предизвиците на „модерното доба“. Тоа не е случај со Хајдер Акерман, креативниот директор на компанијата Берлути, кој ги исполни сите очекувања со својата прва колекција за моќната париска куќа.

Ралф Лорен

И покрај фактот дека неговиот творец е роден и израснат во Њујорк, брендот Ралф Лорен стана олицетворение на духот на американскиот Запад преку своите спортски ориентирани колекции на облека и додатоци. Оваа година дизајнерот ги освежи своите класични линии, претставувајќи го југозападното влијание на софистицирано дизајнираната облека во новата колекција на црно/бели волнени јакни со принт.

Бриони

Со старата поговорка дека од костумот не го прави човекот, не би се согласиле 30.000 мажи во светот, а тие што се колнат во мајсторијата на кројачите на Бриони. Над 5.000 материјали се вклучени во производството на одела со овој престижен потпис, од кои најценети се свилата, кашмирот и перуанската волна. Многу политичари и бизнисмени ги носат овие одела затоа што, како што велат, во секоја прилика се трансформира и го прави својот сопственик персона.