Бујна манекенка позира скоро гола и му се спротиставува на коронавирусот

Убавата бујна манекенка и инфлуенсерка Деми Роуз ги поминува деновите во изолација. Во моментов најмногу и недостасуваат патувања. Сепак, тоа не ја спречува да споделува голи фотографии со 13 милиони следбеници на Инстаграм.

Деми често ги покажува своите облини во костим за капење или во тесната облека, а сега таа отиде еден чекор подалеку. Таа „носеше“ мрежест фустан над кој беше видлив секој дел од нејзиното тело. Дури и не носеше долна облека. Таа го става задникот во прв план, како што обично прави додека позира

.Покрај егзотичните дестинации, на манекенката во изолација најмногу и недостасуваат и нејзините пријатели.

- Сега најважно е сите да останеме безбедни и да го победиме заедно овој вирус. Промените ги плашат луѓето, тоа е нормално. На сите ни недостасува интеракција, допир ... Сите сесправуваме како знаеме и можеме. Првите неколку дена бев загрижена, а сега сум многу подобро “, рече таа неодамна.

Според Sun, Деми може да заработи и до 50.000 долари за единствена фотографија на реклама за бренд на Инстаграм, па се до повеќе од четири милиони долари.

Покрај тоа што заработи огромни суми пари на голи фотографии на социјалните медиуми, Деми повремено работи како диџеј и се појавува во видео спотови.

Може да ве интересира и (ФОТО) Вистинска жена: Форма, а не со големина