Дали мистериозната сестра на Бритни Спирс е на платниот список на пејачката: Од старателството над неа се офајди цело семејство

Сите следбеници на #FreeBritney се прашуваа дали Џејми Лин Спирс добива плата од старателството на поп принцезата Бритни Спирс, особено откако пејачката тврдеше дека нејзиното семејство „живеело“ од неа со години. Па, Џејми Лин конечно се огласи за тоа дали таа навистина е на „платниот список“ на нејзината сестра.

Актерката од „Слатка магнолија“ (30) се огласи на социјалните мрежи по насловот за нејзината финансиска состојба: „Сестрата на Бритни Спирс, Џејми Лин споделува фотографии од нејзиниот домашен живот… откако е откриено дека таа е ЕДИНСТВЕНИОТ член на семејството која не е на платниот список на пејачката “, гласи насловот. Џејми Лин ја искоментира приказната, пишувајќи: „Факти… сега оставете го мојот „безпари“ задник на мира“.

Во јуни, беше откриено дека таткото на Бритни, Џејми Спирс, зема месечна плата од 16 000 долари за трошоци за живот, плус дополнителни 2000 долари за такси за изнајмување канцелариски простор, според „Њујорк Тајмс“. Вториот извештај на „Њујоркер“, објавен на 3 јули, откри дека мајката и братот на Бритни исто така земаат плата од старателството на Бритни. „Џејми и братот на Спирс, Брајан, сите поминаа години на списокот на Спирс “, објави списанието. Во меѓувреме, Џејми Лин недостасуваше во извештаите за платниот список на Бритни.

Ова откритие за финансискиот статус на Џејми Лин доаѓа само неколку дена откако sвездата на Нетфликс откри дека таа и нејзините деца биле малтретарани преку Интернет и имале „смртни закани“ по нејзиниот одговор на сослушувањето на судот за Бритни во јуни. Отпрвин, Џејми Лин ги исклучи коментарите на своите објави на Инстаграм и молчеше на оваа тема, сè додека на крајот сподели изјава на својата Инстаграм приказна во која се обраќа зошто чекаше толку долго да проговори.

„Се чувствував одвратно што сестра ми не можеше да зборува за себе и да го каже она што чувствуваше и дека сето тоа треба јавно да го каже“, рече Џејми Лин на својата Инстаграм приказна. „Но, сега кога таа многу јасно зборуваше и го кажа она што требаше да го каже, и јас го кажам она што чувствувам дека треба да го кажам. Ја сакам и ја поддржувам во се„.

Инаку, богатството на Бритни според Форбс, се проценува на 70 милиони долари.

Извор: SCTV.us