Даниел Редклиф објави убава вест – ќе стане татко, а вака изгледа неговата партнерка (ФОТО)

Британскиот актер Даниел Редклиф (33), најпознат по улогата на Хари Потер, ја објави среќната вест дека тој и неговата партнерка Ерин Дарк (38) чекаат дете, пишува Mirror.

Редклиф и Ерин се заедно повеќе од десет години, а заедно објавија фотографија на која се гледа трудничкиот стомак на Ерин.

View this post on Instagram

A post shared by Daniel Radcliffe (@daniel9340)


- Даниел и Ерин не можеа да бидат посреќни. Возбудени се, едвај чекаат да станат тричлено семејство – открил извор близок до семејството.

Актерот се прослави уште како дете со улогата во франшизата „Хари Потер“, а во една прилика изјави дека би бил среќен доколку неговите деца се заинтересирани за глума.

- Би сакал да ги видам моите деца на филмскиот сет - изјави Редклиф.


Фото: Youtube - screenshoot/Инстаграм