Долго време се шпекулира дека наследникот на Бред Пит е геј: Еве кој му го украде срцето на најзгодниот фраер во Европа (ФОТО)

Италијанскиот актер Микеле Мороне стана миленик на жените по филмот „365 дена“. Сепак, тој го подари своето срце само на една личност.

Иако неговиот лик во филмот е негативец, тоа не го спречи буквално преку ноќ да ги освои срцата на женската публика, а причината е неговиот атрактивен изглед, благодарение на кој беше наречен наследник на Бред Пит.

Пред да стане популарен, актерот од 2014-та до 2018-та година беше во брак со либанската дизајнерка Руба Садех, со која има два сина.

И додека се шпекулираше кој го освоил неговото срце и дали има девојка, тој пред две години започна разни гласини кога сподели фотографија со својот колега Симеон Сусин, кој го игра споменатиот гангстер Начо во продолжението на „365 дена “.

View this post on Instagram

A post shared by Michele Morrone (@iammichelemorroneofficial)


Под фотографијата напиша дека е лажго, па многумина тоа го протолкуваа како конечно излегување во јавност со својата хомосексуална ориентација.

– Утрово кога се разбудив, ми се јави тимот и ми кажа дека има многу написи за моето „излегување од плакарот“, поради фотографијата што ја направив со Симоне. Тој ми стана добар пријател, ние сме како браќа, заедно снимаме филм. Но, луѓе, тоа е само слика, ништо повеќе. И, патем, страсно ја поддржувам ЛГБТ заедницата, но ова е за мене најобична фотографија. Не се декларирав како геј. Се зборува и за описот Јас сум лажго, но актерот е лажго - изјави тогаш актерот.

Оттогаш актерот не се појавува многу во јавноста, а сега се чини дека конечно е јасно кој му го „украл“ срцето.

Станува збор за младата Моара Сорио (20), по потекло од Цирих, која работи како финансиски советник.

A post shared by (@moarasorio)


Како што пренесуваат странските медиуми, парот се запознал во ноември минатата година, кога Моара била во врска со друг маж.

Сепак, очигледно е дека не му одолеала на атрактивниот Италијанец, па веќе беа видени заедно на божиќниот пазар во Цирих во декември.


„Моја љубов, „Мое засекогаш“, гласи описот на снимката што ја сподели актерот на Инстаграм.

Извор: glossy.espreso.co.rs