Ферарито го направи „лом“: Го удри во автобус

Бројни познати личности собираат егзотични и скапи автомобили како да се сликички и миризливи парчиња хартија ...

Некои од нив имаат одреден модел во секоја боја што постои, додека други ревносно ги купуваат сите специјални изданија и уникатни производи. Исто така, многу од нив практично никогаш не ги возат своите супер автомобили со често седумцифрени цени, туку ги користат како уметничко дело на кое се восхитуваат во својата гаража, повремено објавувајќи само неколку фотографии со своите фанови на социјалните мрежи.

Раперт Repet Swarmz, не е еден од нив. Тој беше познат по неговиот хит-сингл „Баркинг“ ама до сега, бидејќи тоа се смени само пред неколку дена, затоа што успеа да го „осакати“ Ферарито 488 Писта, вредно околу 304.000 долари, кога се судри со автобус.

Инцидентот се случил во центарот на Лондон, недалеку од плоштадот Трафалгар. 23-годишниот рапер ја сподели приказната на Инстаграм од местото на несреќата, но, засега не е јасно дали автомобилот е негов или тој го позајмил од некого. 

Можеме слободно да кажеме дека тоа не е ни важно сега, затоа што Ферарито беше уништено и тешко оштетено во несреќата. За среќа, никој не е повреден освен автомобилот и автобусот. Ферарито претрпе најголем дел од штетата.

12-минутно видео од корисник на YouTube по име Фреди Аткинс, кој исто така беше присутен на местото на несреќата, сега може да се види на платформата „Јутјуб“. Ако ви е тешко да забележите уништување на скапоцен автомобил како што е Ферари 488 GTB, ве советуваме да не го гледате видеото.