ФОТО: Борко Ристовски со моќна порака, тие што сакаат да не нема...

Вардар запиша победа  во директен дуел со конкурентот за титулата Еурофарм Пелистер, а меч  од петтото коло во Суперлигата победи со  31:24  на полувреме  резултатот беше 13:10.

Голманот Борко Ристовски со порака на Фејсбук: 

И покрај се...против сите што сакаат да не нема. Ова е тоа што ја одржува екипата, ЕДИНСТВО, СРЦЕ И ХРАБРОСТ !!!

ЕКИПИШТЕ !!!