ФОТО: Елмас не заборава од каде потекнува, денеска го посети својот матичен клуб

Елиф Елмас беше дел  од репрезентацијата на Македонија против Малта и Фарски  Острови, а слободниот ден пред враќањето во Италија го искористи да го мине во друштво со пријателите од својот матичен клуб. 

 Работнички е првиот клуб на Елмас  по што замина кај  Фенербахче, а сега е член на  Наполи со кого оди на титула во Италија.