(ФОТО и ВИДЕО) Најсилната жена во светот: Ајде мажи да видиме дали би ја предизвикале

Има голем проблем, но во потрага е по решение

Габриела Габи Гарсија (33) можеби е најсилната жена на светот, но таа има еден голем проблем.

Имено, оваа крупна жена, висока 187 сантиметри и 107 килограми целосно во мускули, е мајстор на бразилскиот џиу џицу и мешани воени вештини.

Таа девет пати е светски првак во џиу џицу и е во Бразилската боречка воена уметност.

View this post on Instagram

Happy anniversary @pointofimpactmma  more than two years together and now celebrating 1 year of the new gym. @pointofimpactmma you gave me more than a team, more than training partners gave a family that I love and that I learned to respect and love this new sport. Thank you for being my family here in US and helping me every day. I am very grateful and I have the honor to be part of this team! tks @yoko_godzilla_hamamura and all my teammates! tks @pointofimpactmma  1 year and our story just starts. Love my team. Morning session with coach @yoko_godzilla_hamamura #pointofimpactmma #poi #wmma #mma #jmma #mmajp #roadfc #rizinff #rizin2019 #bellator #teamgabigarcia #gabigarcia #jiujitsu

A post shared by Gabi Garcia (@gabigarciaofficial) on


Нејзиниот најголем проблем е што не може да го најде вистинскиот противник. Имено, оние што мислела дека и одговарале за борба, обично се многу постари и физички послаби.

Гарсија неодамна се омажи, а на својот профил на Инстаграм таа објави фотографија од нејзината свадба, облечена во венчаница која ги истакнува нејзините огромни челични бицепси.

Имаше многу контроверзии во нејзиниот живот, како што се тврдења дека користела стероиди. Сепак, овие обвинувања не се докажани.