(ФОТО) Игор Караџиќ ѝ понуди брак на струмичанката Душица Андоновска

Хрватскиот репрезентативец и поранешен ракометар на РК „Вардар“, популарниот Игор Караџиќ- Кара денеска ја побара за жена, својата долгогодишна девојка, струмичанката Душица Андоновска.

Во интимна атмосфера на романтичен начин, моделката и архитект го кажа судбоносното „да“.