(ФОТО) Кристијано Роналдо само што пристигна во Белград се фотографираше кај „тунелот на стравот“

Фудбалската репрезентација на Португалија вечерва на белградската Маракана ќе игра квалификациски натпревар против Србија за пласман на Европското првенство.

Еден од најдобрите играчи на светот Кристијано Роналдо на Инстаграм објави фотографија од едно посебно место. Насмеаниот Португалец во тунелот на стадионот се фотографирал со Рубен Диас и Бруно Фернандес.

Тунелот на Маракана се вика „тунел на стравот“, а често дава и опис како „злогласен“. Низ него противничките играчи мораат да поминат пред да застанат на тревата. Од страна стојат наоружени полицајци, а од трибините допира звукот на навивачите, а тоа искуство не е баш пријатно.