ФОТО: Погледнете со каква опрема ќе игра Ѓоковиќ на Вимблдон, вистински спортски џентлмен

Вимблдон е посебен и уникатен по многу нешта и правила, едно од нив е опремата, сите мора да играат во бела, без исклучок.

Србинот Новак Ѓоковиќ ужива да игра на трева, има шест титула на Вимблдон, победи и лани, сега ја брани титулата.

Ѓоковиќ ја одбра опремата со која ќе настапи годинава, изгледа елегантно и убаво.