(ФОТО) Познати мажи по пижами низ град

Покрај тоа што сакат да спијат по „гаќи“ ( или голи) мажите сепак обожаваат пижами. На сите ни е познато чувството во удобната облека која скоро никој не ни ја гледа. Скоро никој... Многу познати светски ѕвезди се појавуваат во јавноста во своите пижами. Не е моден тренд, но се работи веројано за нивни хирови. Хир или не, сега знаеме што носат кога спијат. Еве некои од нив:

Џони Дип

Колин Фарел

Анди Кохен

Кај нас познатиот бренд „Бонати“ нуди голем избор на фантастични машки пижами. Изобилуваат со едноставни линии, практични се и секако, памучни.

Комфорна машка пижама од чист памук. Класичен крој и едноставен дезен, со украсни детали на лактовите. Долги ракави и ногавици. Округлест израз околу вратот.

Цена: 1.999 денари

Пријатни памучни машки пижами со младешки изглед. Имаат џебови, а долгите ногавици завршуваат со лента - стегач. Памучниот состав дава чувство на удобност и леснотија при носењето.

Цена: 1.999 денари

Машки пижами од чист памук со долги ракави и ногавици со интересни натписи. Удобни и многу пријатни за носење.

Цена: 1.999 денари