ФОТО: Познати се четвртфиналистите на СП во Катар, супердербито во сабота, Англија-Франција

Со денешните дуели комплетирани се сите четвртфинални двојки на мундијалот во Катар.

Дербито се игра в сабота од 20-00 часот, Англија -Франција, оваа рунда на светското првенство започнува в петок со средбите Хрватска -Бразил (16-00час.) и Холандија -Аргентина (20-00час.)

Во сабота Португалија -Мароко (16-00час.) и Англија -Франција (20-00час.)