(ФОТО): Вака изгледа куќа од вртоглави 100 милиони долари

Ги трошат парите на нешта за кои многумина можат само да сонуваат...

Луксузното задание во Калифорнија, со цена од неверојатни 100 милиони долари, ги смени сопствениците. Ова е само седми пат во Калифорнија недвижен имот во да се продаде за 100 милиони долари или повеќе, а ко-основачот на WhatsApp Јан Кум го купи од потпретседателот на NBCUniversity Робин Мејер.  

Куќата има шест огромни спални соби и седум бањи, базени, тениско игралиште, вила за гости, кино сала, теретана, а е градена со најсовремените материјали на денешницата. Има поглед на вода и е на клиф во Малибу. 

Ѕирнете во луксузот: