ФОТОГАЛЕРИЈА: Шкупи тргна со победа во одбраната на титулата против Македонија ЃП

Шкупи на својот прв натпревар од ПМФЛ, стигна до  првата победа  сезонава, падна Македонија ЃП со 2-0, и за тимот од Ѓорче Петров ова беше прва средба во новата сезона.

Шкупи  победи со головите на Трапановски и Цефас, во второто полувреме, распоредени  од 67. до 70. минута.