Ги засени Бекам и Пит: Млад актер прогласен за најдобро облечен маж на светот

Модата не е резервирана само за понежниот пол, па така во овие води многу мажи пријатно изненадуваат.

Тимоти Чаламет е прогласен за најдобро облечен маж од светот на познатите. Тој оваа титула ја „заработи“ благодарејќи на својот неверојатен имиџ и стил кој не се срами да го покаже на црвениот тепих, пишува Independent. Зад себе ги остави Бред Пит, пејачот Трој Сиван и ракерот Скепта.

Целиот текст можете да го прочитате на Хаштаг