Го остави на матура: Имаше 157 кг. а сега и се освети со совршениот изглед

Ентони Баер едно време имаше 157 кг. Суровите шеги на неговите врсници не го заобиколија и еден ден го доживеа најлошиот срам.

Поточно, една девојка, најубавата во школото, наводно, го поканила да одат на матурската вечер заедно, и во последната минута му откажала бидејќи бил дебел и си нашла друг фраер.. А, тој купил нов костум и изнајмил лимузина за оваа пригода.

- Влегов во тешка депресија после тоа. Со години мислев дека никој не сака да биде со мене и дека ќе остарам сам “, рече тој.

Откако претрпе драстична трансформација на изгледот, Ентони вели дека го започнале девојчиња кои претходно го исмевале, отфрлиле и едноставно го изблегнувале.

Ова 26-годишно момче решило да изгуби тежина пред пет години, кога добил предупредување од доктор дека неговата здравствена состојба не е исправна. Потоа отишол во теретана, ја променил диетата и успеа да симне 60 килограми.

И што е иронија, истата девојка која го изневери за матурска, го покани на состанок.

- Ми се допадна многу кога одевме на училиште. Таа беше многу популарна и сите момчиња мислеа дека е најубава. Пред една година, истата девојка која ме откачи за матурска, ми испрати порака во која се извинувам што ме извиси во средно училиште и ме замоли да излезам со неа. 

Не можев да верувам и не и одговорив. Ќе и простам, но не можам да заборавам - рече Ентони, кој денес преку социјалните мрежи ги мотивира другите кои имаат проблеми со тежината да веруваат во себе и да не се откажат од својата цел.