Хороскоп и полна месечина на 13 Октомври: За сите знаци, нови животни промени

Во недела, на 13 октомври 2019 година, нè чека полната месечина во знакот на Овен и ќе донесе големи промени во животот на секој од нас, пишува „Ловесенс„.

Можно е дека ќе ја сретнете љубовта од минатото и ќе ви се даде нова шанса. Некои хороскопски знаци ќе се преселат, додека други ќе направат важен напредок во кариерата. Повеќето ќе се соочиме со различни животни предизвици и кризи, но на крајот сè ќе испадне добро. Посебно Јарецот, Бикот, Вагата и Лавот.

Полната месечина е овој пат е во квадрат со Плутон, па многумина ќе се чувствуваат скршени и немоќни пред бранот на турбулентни промени во животот.

Обидете се да погледнете поголема слика, избришете ги негативните чувства и искористете го само најдоброто. Ове посебно треба да внимаваат родените во Шкорпија, Риби, Близнаци и Стрелец.

Полна месечина во знакот на Овен носи добра судбина во љубовта. Многу парови ќе можат повторно да решат стари проблеми и повторно да најдат заеднички јазик. Ова важи најмногу за Раковите и Девиците.

Страстите ќе бидат засилени, така што е можно во наредниот период осамените срца да најдат добар партнер. Љубовната хармонија донесена од полната месечина ќе трае до доаѓањето на младата месечина, односно до 27 октомври. Искористете ја оваа магија најдобро што можете и остварете ги романтичните желби.