ХОРОСКОП: КАКВА ЌЕ ВИ БИДЕ НЕДЕЛАТА, ТАКОВ ПЕРИОД ВИ ПРЕТСТОИ

ОВЕН

Љубов: На љубовно поле работите се мирни.

Работа: Финансиите не се стабилни, но ситуацијата се подобрува.

Здравје: Добро.

БИК

Љубов: Бидете стрпливи и имајте доверба во љубовта. 

Работа: Добар период за завршување на нешто што го одлагате неколку дена. 

Здравје: Добро и стабилно. 

БЛИЗНАЦИ

Љубов: Партнерот ве поттикнува на деловна активност. 

Работа: Не мешајте ја работата и задоволството. Нестабилни финансии. 

Здравје: Добро.

РАК

Љубов: Партнерот има повеќе енергија од вас и е подоминантен. 

Работа: Работете го она во кое сте вистински добри и ќе има повеќе пари. 

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Љубов: Емотивниот живот е променлив. 

Работа: Обратете повеќе внимание на својата работа. Можни се непланирани трошоци. 

Здравје: Променливо.

ДЕВИЦА

Љубов: На емотивно поле, работите се идилични. 

Работа: Можни се додатни приходи од приватна работа. 

Здравје: Добро.

ВАГА

Љубов: Емотивниот живот држете го во тајност.

Работа: Немате јасна цел, па прифаќате да работите било што.

Здравје: Променливо.

ШКОРПИЈА

Љубов: На емотивно поле сте стабилни. 

Работа: Малку сте станале мрзеливи, периодов ве чека многу работа. 

Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: На партнерот му е најважно да бидете искрени. 

Работа: Не пропуштајте важни општествени случувања. 

Здравје: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

Љубов: Се чувствувате добро во друштво на саканата личност. 

Работа: Полни сте со ентузијазам. 

Здравје: Имате вишок на енергија. 

ВОДОЛИЈА

Љубов: Партнерот ве поттикнува на повеќе активности. 

Работа: На полето на кариерата сте се поуспешни. Мала добивка. 

Здравје: Ослободете се од лошите навики.

РИБИ

Љубов: Се плашите од врзување и заеднички живот. 

Работа: Застојот во работата е нормален, нема потреба од паника.

Здравје: Добро.