ХОРОСКОП ОД ЖИВОТНО ЗНАЧЕЊЕ: Поради славите, до крајот на месецот кардинални промени

Во месецот на славите и празнувањата на Светците, ѕвездите играат најголемо влијание. Енергијата е на многу високо ниво, се меша асторологија со религија, па можни се чудни случувања од животоно значење кај секој хороскопски знак поединечно 

Овен

Заинтересирани сте за нечија деловна понуда или за комбинација која ветува двојна добивка па поради тоа делувате вознемирено пред соработниците. Пред да донесете конечна одлука, послушајте нечија приказна и прифатете корисен совет. Придавате големо значење на некои нови емотивни случувања

Бик

Нема потреба да носите важни одлуки во афект вили врз основа на избрзување. Некој од соработниците внимателно го анализира вашето однесување и носи оценка за вашите резултати. Прифатете двонасочен соработнички однос, но не по секоја цена. Обидете се да развеселитенекого или да го израдувате партнерот.

Близнаци

Не верувате во некои повторни ветувања и поради тоа барате убедливи докази или дополнителна гаранција на некој деловен договор. Бидете промислени пред соработниците. Вашиот партнер не може да ви удоволи во се што ќе чуете, видите и посакате. Затоа и често останувате без реализација на различните потреби.

Рак

Се наоѓате пред нов финансиски предизвик и некој ве храбри да прифатитеодреден ризик.Добро проценете ги своите можности во однос на реалните услови, а понекогаш големите желби може да се остварат на лесен начин. Посакувате повеќе интересни случувања во љубовниот живот и смислено креирате одредени ситуации

Лав

Оптоварени сте со различни обврски, но околината очекува да ги решите прашањата од заеднички интерес и да делувате ефикасно. Потребно е да подвлечете линија, бидејќи немате доволно енергија да се ангажирате на паралелни страни. Имате впечаток дека саканото лицене ги разбира вашите намери.

Девица

Доколку ви е тешко да ги остварите вашите деловни намери немојте да очекувате невозможни решенија, туку побарајте нечие разбирање. Нема потреба да ја потиснете вистината за работите кои стануваат очигледни. Потребна ви е поддршка ид партнеротво различни ситуации.

Вага

Без оглед на вашата снаодливост во деловните средби, постојат работи кои не се вклопуваат во вашата почетна проценка. Потребно е да ги корегирате своите првобитни ставови во договор со блиските соработници. Премногу се грижите без причина, а партнерот моментално несака да ви доверува своите мисли и чувства.

Скорпија

Вашите соработници имаат добра деловна стратегија па поради тоа прифатете нови идеи или современи решенија кои ќе ве водат кон поволни практични резултати. Потребно е да почувствувате сигурност пред да прифатите нечија понуда. Занемаривте нечии чивства и гласот на совеста ве потсетува на извинување.

Стрелец

Ако немате доволно интерес дополнително да се ангажирате во некои деловни ситуации, бидете искрени и немојте да давате лажни ветувања. Важно е коректно да го исполните својот дел од обврските. Без оглед на популарноста која ја имате кај спротивниот пол избегнувајте авантура и кокетирање со една предизвикувачка личност.

Јарец

Понекогаш се делува релативно или необично. Поради тоа немојте да донесувате заклучок врз основа на првиот впечаток или без претходна консултација со блиските соработници. Деловните прилики излагаат поинаку кога се набљудуваат од различни асперкти. Важно е правилно да одговорите на нечии прашања.

Водолија

Важно е да го испочитувате заедничкиот договор и да останете доследни на своите изјави. Нема потреба да правите нови прекршоци кои можат да ве компромитираат во друштво на соработниците и партнерите. Партнерот инсистира на заеднички промени па морате да имате доволно разбирање

Риби

Доколку премногу верувате во нечија приказна, ве очекува нова замка или деловно- финансиско промашување. Сочувајте ја дополнителната мерка на внимание во непознати ситуации, а бидете умерени во своите очекувања. Многу ви значи да ги решите несогласувањата со саканото лице, но се плашите од нови компликации.