Хотелска соба полна со крв: Пријателот на Роналдо убиен

Рикардо Маркес Фереира, кој беше фризер на многу познати личности, меѓу кои и Кристијано Роналдо, беше пронајден мртов во хотелска соба во Цирих.

Тој е роден на истото место каде е познат фудбалер, се познаваат  многу години, беа прилично добри пријатели и одеа често заедно на забави.

Таблоидите велат дека телото било пронајдено околу 2 часот после полноќ во петокот навечер и дека причина за смртта е повеќекратно прободување.

Оружјето користено за сторено кривично дело не е пронајдено, а полицијата во Цирих сè уште трага по убиецот.