Hugo Boss BOSS The Scent Elixir: Господар на сопствената судбина

Дали сакате да бидете господар на сопствената судбина? Машкиот парфем Hugo Boss BOSS The Scent Elixir ќе ве инспирира и ќе ви даде храброст да бидете она што сакате да бидете - харизматичен заводник. Луксузното шише изработено од темноцрвено лакирано стакло го рефлектира интензитетот на парфемот и го доловува духот на страсните ноќи што ќе ги доживеете со него.

Парфемот се отвора со импресивна експлозија на црвена чили пиперка Pimento, зачинет акцент на ѓумбир и свежи ноти на ананас. Проследено со апсолутна лаванда, масло од гераниум и акорд од тубероза, кои му даваат на парфемот цветен шмек.

Софистицираниот состав е збогатен со нежен мирис на сандалово дрво кој делува на главните области на мозочната активност, каде што промовира среќа и самодоверба, но и релаксира. Целото искуство е заокружено со слаткиот мирис на зрна ванила.

Приказната за мирисот

Парфемот Scent Elixir е направен со процесот enfleurage 2.0, кој ја следи традицијата од 19 век и користи 100% органски и билни растворувачи. Благодарение на ова, апсолутната лаванда го носи типичниот мирис на свежо набраните цвеќиња. Заедно со еколошки ископано дрво од Нова Каледонија, овој парфем создава симфонија за сетилата и душата.