Има 193кг. а таа 50кг: Ѕверот и палешка се хит

Hafrur Julijus  Bjornson(30) е висок 206 сантиметри и тежи приближно 193 килограми, додека неговата сопруга, фитнес инструкторката Келси Хенсон (29) е висока само 158 сантиметри и не му е ни до рамена.

Полесна е од него дури за 140 килограми. Ѕездата од серијата „Game of Thrones“, во која го толкува ликот со кој се условуваат со Планина, со неговата сопруга беше голема атракција во Њујорк на светската премиера на осмата и последна сезона од серијата.

Двајцата важат за најнеобичната двојка заради разликата во висината и тежината. Тие се во брак од октомври и секогаш е смешно луѓето да ги гледаат заедно заради разликата во висината. Многумина коментираа дека неговата девојка изгледа како ќерка и го прашале - како се бакнуваат?

Двојката е свесна за коментарите, а актерот е особено горд затоа што се смета за еден од најсилните мажи на светот. Тој, исто така, откри на британските медиуми која е тајната на неговата успешна „маса“.

Можам да кренам илјада килограми и да ставам 10,000 калории во моето тело на ден. Морам да јадам на секои два часа за да ја одржувам мојата постојна маса, рече Планина.

Поради својот изглед, актерот призна и дека не може да лета со авион во економска класа, па морал да седи во бизнис класа. Додека неговата сопруга открила колку храна му треба:

"Тој јаде многу. Ако одиме во супермаркет, потребен ни е камион за да ги задоволиме неговите потреби", рече Келси со смеа.

Додека пријателите постојано ги прашуваат како изгледа нивната интимна врска, Планина беше краток во одговорот: „Таа е секогаш горе“.

Двојката се запознала во септември 2017 година кога Келси му пристапила во ресторан и му побарала автограм.