Има 66 години и сѐ уште ја посакуваат: Пејачката е пожешка од Дубаи (ФОТО)

Луѓето не можат да поверуваат колку е жешка

Пејачката Бранка Соврлиќ (66) во кариерата заработила многу пари, па сега живее многу удобно.

Бранка Соврлиќ ужива во плодовите на својот труд. Пејачката ги сака морето и плажата, а на својот Инстаграм профил често објавува фотографии во костим за капење.

View this post on Instagram

A post shared by Branka Sovrlic Official (@branka_sovrlic)


Популарната пејачка објави фотографии од Дубаи, каде помина дел од својот одмор. Нејзините обожаватели се воодушевени од тоа како таа изгледа во седумдесетите.

Бранка иако има 66 години изгледа како тинејџерка и на линијата можат да ѝ позавидат и помладите колешки.


- Само позитивна енергија, се трудам да се хранам здраво, некогаш се откажувам од слатки, некогаш би изела две-три парчиња торта, сакам да пливам. Некогаш бев шампион на Србија во џудо, во средно играв ракомет, тоа сепак е важно, тогаш сум во многу подобра форма од мојата генерација - изјави пејачката и додаде дека не направила никаква естетска корекција:

- Естетски корекции, како што гледате, немам ништо за себе. За тоа беа задолжени мајка ми и татко ми, тие беа многу убави. Гените се чудо. 

Погледнете уште жешки изданија од жешката пејачка:

View this post on Instagram

A post shared by Branka Sovrlic Official (@branka_sovrlic)


View this post on Instagram

A post shared by Branka Sovrlic Official (@branka_sovrlic)


Извор: www.espreso.co.rs