Има ли крај? Горан Иванишевиќ е позитивен на коронавирус

Хрватската тениска легенда и тренер на Новак Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ е позитивен на коронавирус, потврдено е од тимот на Новак.

Според информациите, Иванишевиќ е во изолација, на што отиде откако вирусот меѓу тенисерите се појави на турнејата „Адрија“, поради што беше прекинат во Задар.

Како што се дознава, тренерот на Новак нема симптоми и се чувствува добро.

Потсетуваме дека меѓу заразените кои учествуваа на турнирот во Задар беа и Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, потоа Григор Димитров, Борна Чориќ, фитнес тренерот Новак- на Марко Паники и Кристијан Грох, тренер на Димитров.

Прашањето е, дали има крај ...