„Имав 16 години кога насилно ми ја одзеде невиноста“: Расел уживаше затоа што бев дете

Јавноста беше шокирана од признанието на жената која наводно ја силувал познатиот актер Расел Бренд кога имала 16 години.

Познатиот актер и комичар Расел Бренд во петокот на својот канал на Јутјуб ги демантираше сериозните обвинувања кои му беа упатени во писмо и е-пошта пред мистериозната истрага што требаше да се емитува на еден популарен ТВ канал.

Имено, две жени го обвинија Расел Бренд дека ги силувал и злоставувал, меѓу кои и една која тогаш имала само 16 години. Првата жена - по име Алис за да го заштити нејзиниот идентитет - тврдела дека била во „емоционално навредлива и контролирачка врска“ со Бренд, тогаш 31-годишен, а таа била тинејџерка и биле во врска околу три месеци, објави Канал 4 Диспечес во програмата во саботата, пренесува Дејли М.

Алис, која наводното однесување на ѕвездата го опишала како „угодување“, тврдела дека за време на нивната врска тој ја нарекувал „дете“ и дека постепено станувал „ емоционален и сексуален злоставувач“.

- Расел се обидуваше да стави клин меѓу мене и моите родители, учејќи ме да ги лажам. рече Алис и додаде:

-Бев кај татко ми и беше 11 часот навечер. Тој ми испрати порака, а јас смислив сценарио каде што реков дека мојот пријател е болен и ќе водиме разговор со СМС-пораки. Тој го имаше целото сценарио за мене.

Телевизиски работник по име Рејчел исто така тврди дека Бренд „ја наместил за секс“.

Бренд е обвинет за силување, сексуален напад и емоционална злоупотреба во период од седум години. Четири жени обвинуваат за сексуални напади меѓу 2006 и 2013 година, кога тој беше на врвот на својата слава, работејќи за BBC Radio 2 и Channel 4, како и глумејќи во холивудски филмови.

Алис вели дека ја земал невиноста, бил „опседнат“ со тоа да биде „невина и чиста“ и често ја нарекувал „Дете“. Жената тврди дека тој и помогнал да измислува лаги за да ги измами нејзините родители и ја охрабрил да ја скрие нивната врска од пријателите.

Таа им кажа на инспекторите дека Бренд испратил такси во нејзиното средно училиште за да ја земе. Алис исто така тврди дека го зачувала неговиот телефонски број како „Чарли“ на негово барање за да ги измами нејзините родители.

Таа, исто така, тврдела дека актерот и комичар еднаш ја бакнал мајка ѝ пред неа, а во друга прилика ја задоволувал својата „болна сексуална фантазија, а престанал откако таа го удрила со тупаница во стомакот“.

Таа пред истрагата изјави дека решила да ја сподели својата приказна сега затоа што сака да се промени законот за подобро да се заштитат луѓето под 18 години, тврдејќи дека на 16 години била премногу млада за да се согласи на секс со возрасен.

-Не треба да биде легално 16-годишна девојка да има врска со маж на возраст од триесет години. Треба да има нешто да ги заштити децата, рече таа и додаде. Мајка ми сè уште се чувствува разочарано од начинот на кој  дозволив да се случи ова “.

Алис тврдеше дека го запознала актерот во 2006 година додека пазарела во трговски центар. Тој тогаш работел во блиското студио телевизијата. Таа изјавила  дека тој и ги зел торбите за пазарење, проверувал што купила и ја критикувал. Таа тврдела дека тој дури и извадил црвен фустан и ѝ рекол: „Ќе го носиш ова на нашиот состанок оваа недела“. Парот излегол на вечера на нивниот прв состанок, а била нашминкана и облечена во „црвен фустан и чевли на голема платформа“, „Воопшто не изгледав како жена. Бев дете кое се облекуваше за вечера'.

Таа тврдеше дека на почетокот на нивната врска, Бренд бил „многу шармантен и многу внимателен“. Тој и праќал „големи“ пораки и често ја правел да се чувствува и „посебна“.

-Работите станаа интензивни, многу брзо. Реков дека никогаш не сум имал секс со никого и тој веднаш доби ерекција ", рече Алиса.

Таа, исто така, тврдела дека тој заземал „моќен став“ за време на сексот што ја натерало да се чувствува и верува дека „освојува нешто“.

Фото:Инстаграм/раселбренд