ИМПРЕСИВНО: Најсилниот човек на светот подига 4 пријатели како тегови

Ако вежбате во парови, веќе сте се запознале во тие денови кога ништо не тргнува на добро, така што сè паѓа на грбот на партнерот. Меѓутоа, ако тренирате со Маритнс Лисис, кој минатата година однесе победа во најсилниот човек на планетата, тој би можел буквално да ја свати оваа ситуација.

Поточно, овој познат снагатор на Инстаграм се пофали со импресивно видео во кое тој наместо тегови ги користеше своите четворица пријатели и ги крена сите заедно и прошета низ салата, пренесува Индекс.

Четворицата од нив тежат вкупно скоро 550 килограми, а Мартинс се чинеше дека вложува напори онолку колку што обичните луѓе се обидуваат да носат повеќе намирници од блиската продавница.

„Носењето луѓе е многу потешко од кревање тегови“, призна 29-годишниот Литванец, кој им се заблагодари на сите што учествуваа во описот на видеото.

„Многу спортисти велат дека го носат својот тим на грб. Вие буквално го правите тоа “, е еден од коментарите под видеото.

View this post on Instagram

Training to carry a village at @zooculture with @bradleymartyn ... Carrying people is much harder than weights, almost feels like a chain yoke Thank you for joining in @mrcalliet , @jasonpostonpro , @mileshicksfit , and other strong gym-goers! And thank you @reignbodyfuel for the epic shooting Day! #REIGN #REIGNBodyFuel @henrypenzi @roguefitness @sbd.usa @sbdapparel @kindafitkindafat_apparel @romarkweiss @oddhaugen @probodycoach #SBDApparel #SBDUSA #ROGUE #RogueFitness #KindaFitKindaFat (apparel code: MARTINS!) #NathanPayton #Strongman #Weightlifting #Powerlifting #BeALegend #MARTINS

A post shared by Martins Licis (@martinslicis) on