Индиска привлечност- магнет за жени: Jaipur Homme од Boucheron

Jaipur Homme од Boucheron е шармантен, сензуален и привлечен машки парфем. Парфемот Jaipur Homme го претставува Истокот од неговата машка, мистериозна и чувствителна страна и е инспириран од историјата на патувањето на Луис Бушерон во Индија во 1920-тите. 

Парфемот се отвора со ноти на лимета, бергамот, кардамон и лимон. Во срцето на овој возбудлив, мистичен, блескав и динамичен парфем се каранфилот, циметот, јасминот, розата и хелиотропот, додека основата на парфемот се состои од мешавина од ноти на тонка, пачули, бензоин и кедар.