Јокиќ го живее животот: Никола скокна од карпа во река, ќе им падне тешко на Денвер! (ВИДЕО)

Најдобриот светски кошаркар на ова патување изведе разни акробации

Додека Србија чека да дознае дали ќе игра на Мундобаскетот, Никола Јокиќ максимално ужива во регионот на одмор по блескавата сезона во НБА.

Беше на трките на своите коњи, предизвика хит-коментар додека купуваше пиво во Босна и му скандираа „МВП, МВП“ за време на рафтинг на Тара и Дрина.

@ivaje


Најдобриот светски кошаркар на ова патување изведе и разни акробации. Пред неколку дена се појави снимка како прави салто од брод и скока во вода, а сега се појави уште еден далеку поризичен потег на суперѕвездата на НБА.

Само не знаеме дали ова ќе му се допадне раководството на Денвер Нагетс со кои Јокиќ минатото лето потпиша супермакс договор.

Извор: www.espreso.co.rs