КАКОВ НОКАУТ: Титанот Мекрегор влезе во историјата

Еден од најдобрите борци во Ултимејт-фајт серијата (УФЦ), Конор Мекрегор и официјално влезе во историјата на УФЦ, како прв борец кој победил со нокаут во три различни тежински категории. 

Тој во рингот имаше спектакуларно враќање, со победнички нокаут по само 40 секунди борба во пресметката со Доналд „44“ Серон.


Но, со нетрпение се очекува неговиот меч со Хабиб Нурмагомедов кој пред извесно време му зададе пораз. Мекрегор едвај чека да се сретне во рингот со него и да му врати за поразот.