Каква емотивна средба на Докиќ и Ноле: Интервју кое ќе ве насмее до солзи ! (ВИДЕО)

Двајцата се потсетија на периодот кога Ѓоковиќ за прв пат дојде на Австралија опен

По триумфот на Новак Ѓоковиќ над Григор Димитров, интересен разговор имаа српскиот тенисер и Јелена Докиќ, која беше домаќин на овогодинешниот Австралија Опен.

Поранешната четврта играчка на светот го интервјуираше Ноле на оригинален начин, а првото нешто што му кажа е нешто што се случило пред 17 години.

Новак прв започна:

- Мило ми е што те гледам Јелена, те немам видено со години - започна Ноле.

Следуваше прашањето на Јелена, се сеќаваш ли на првиот пат кога те видов на Австралија опен?

- 2007... Не, 2006 година“

„Да, 2006 година“.

Разговорот продолжи, а Докиќ откри нешто поврзано со Ѓоковиќ.

- Дојде овде во 2008 година и рече „Здраво, јас сум Новак Ѓоковиќ, се сеќавате ли на мене? Ти реков - „Да, се сеќавам на тебе, но не се сеќавав, бидејќи се запознавме две години пред тоа. Сега дефинитивно знам кој си - се насмевна Јелена

А Ноле со убави зборови зборуваше за Јелена Докиќ.

- За да возвратам на комплиментите, се огледував на тебе. Играше за Австралија, но доаѓаше од нашиот регион, зборувавме на ист јазик, тогаш беше голема ѕвезда, со задоволство играв со тебе. Прекрасно е што се гледаме повторно – ѝ одговори Новак.

Друг смешен момент беше кога Јелена го праша како се снаоѓа со помладите, а Новак на тоа ѝ одговори  „како тоа мислиш со помладите, 35 се новите 25“.


Извор: 24sedam.rs