Lattafa Asad: Ќе ви помогне да ја откриете машкоста, силата и храброста скриени во вас

Парфемот Lattafa Asad ќе ви помогне да ја откриете машкоста, силата и храброста скриени во вас. Овој топол мирис крие неконвенционални ноти на лут црн пипер, вкусно кафе и интензивни ноти од тутун кои совршено ќе ја нагласат вашата личност во секоја прилика.

гурмански зачинет мирис

идеален за постудено време

лансиран во 2021 година

Состав на мирис

Парфемот ќе ги разбуди вашите сетила со овошниот мирис на сочниот ананас зачинет со прстофат лут црн пипер и тутун. По исчезнувањето на почетните ноти, вкусниот мирис на кафе доаѓа во игра со дрвенестиот, малку сладок ирис, кој е заземјен со малку сапуница пачули. На крајот, вашето внимание ќе го привлече слатка комбинација од прашкаст килибар, зачинета ванила и малку карамелизиран бензоин проникнат со ноти на суво дрво и горчлив лабдан.