Lattafa Khamrah: Дозволете му да ги заведе сите жени

За состанок, забава и средба со пријателите. Накратко, за сите прилики каде што сакате да блеснете, одберете ја парфемската вода Lattafa Khamrah. Ќе ве маѓепса со слатки ноти на урми, опојни лилјани од долината и вкусни пралини кои совршено ќе ја истакнат вашата харизма.

сладок, ориентален гурмански мирис

за посебни прилики

Состав на мирис

Воведувањето на парфемот Lattafa Khamrah го носи во прв план свежиот мирис на бергамот зачинет со прстофат слатко-топол цимет и интензивно морско оревче. Тогаш вашето внимание ќе го привлечат слатките ноти на урми проткаени со опојни, слатки лилјани од долината, занесната тубероза и вкусните пралини. 

На крајот, на вашата кожа ќе останат слатките и топли ноти на печено зрно тонка и прашкаст бензоин од Лаос, проследени со ароматичен мир, интензивна ванила и незаменливо килибарно дрво.