LOUIS VUITTON машките парфеми: Единствени кои ве водат на пат...

Ова е прва и единствена машка колекција на парфеми Луис Витон ...

Пред две години популарната модна марка ја претстави првата машка колекција на парфеми што ги воодушеви сите. Колекцијата содржи 5 парфеми концептуално создадени од парфимиерот на носот на Жак Каваље. Nouveau Monde, L’Immensité, Orage, Au Hassard and Sur La Route се мириси кои се инспирирани од патувањето.

Orage, што значи гром, има земјен мирис на пачули и ирис со познати ноти од бергамот и дестилиран јапонски ветивер. Orage е омилен мирис на оваа колекција.

Nouveau Monde (Нов свет) испушта мешавина од какао зрна од Брегот на Слоновата Коска со мошус и шафран.

Sur la Route (На патот) е мешавина од сочни калабриски лимони со кедар од дрво и перуанска мелем со зачинетост на розовата пиперка и морско оревче.

Au Hasard, што значи случајност, користи сандалово дрво од Шри Ланка, цветно семе и круша, за да создаде возбудлив мирис.

L'Immensite (Бесконечност) е мешавина од горчлив грејпфрут и ѓумбир со лагданум и килибар, кои создаваат свеж мирис кој содржи навестување на жалфија и рузмарин.

Овие парфеми ќе ве освежат и ќе ве направат попривлечни и пожелни, а сигурни сме дека на дамата ќе и се допадне начинот на кој мирисате.