Македонија поразена од Финска, борба за прво место остана само сон во Европската сребрена лига

Одбојкарската репрезентација на Македонија не успеа да обезбеди финале во Европската сребрена лига, загуби во полуфиналето од Финска со 1-3.

Македонија губеше по првиот сет кој Финска го доби со 22-25, израмнивме во вториот 25-20, сепак во следните два загубивме со 25-18 и 25-16 и бевме поразени.

Македонија ќе игра за третото место со поразениот од дуелот меѓу Романија и Унгарија.