Манчестер Јунаjтед се обрука за сите пари, пораз од 4-0!

Брентфорд го прегази Јунатед за само 45 минути, победи со 4-0, ова е голем проблем за тимот на Тен Хаг.

Победата Брентфорд ја запиша во првиот дел, го понижи големиот фаворит, се започна со голот на Џош Да Силва, потоа следуваа голови на Матијас Јенсен, Бен Ми и Брајан Мбемо.

Јунајтед по првите две кола има две нули, два порази, гол-разлика 1:6, додека Брентфорд има победа и нерешено и гол-разлика 6-2.