Машки џемпер се комбинира со сѐ: Модерно и топло

Доколку не сакате да бидете изненадени од промените на температурите деновиве, облечете џемпер и не грижете се. Без разлика дали станува збор за подебела или потенка трикотажа, класична или со плетенина, ова омилено парче од машка облека е одличен избор за по студените денови. Одлично се вклопува во фармерки и панталони, јакни, јакни, елеци и палта, а во зависност од вашиот вкус и пригода, одлучете дали сакате модел со тркалезно или V деколте, шал јака или на закопчување ...

Доколку сакате да го разбиете сивилото, облечете шарен џемпер или решете се за полесен модел кој добро се вклопува со остатокот од вашата облека.

Оваа сезона има трендовски неутрални беж и кафеави нијанси, но и сини, зелени, црвени и бургундски тонови, како и ленти од сите шири, посебно виолетови.

Совет плус: Кога купувате, обратете особено внимание на должината на ракавите.

 Исто така е важно моделот што ќе го изберете „да се потпира“ добро на рамената, бидејќи тоа ќе ве натера да изгледате потенок.