Машкиот парфем за кој ќе кажете WOW: Tres Nuit на Armaf

Tres Nuit од Armaf е примамлив, продорен, луксузен и волшебен машки парфем. Парфемот Tres Nuit се отвора со ноти на лимон, вербена и ирис. Во срцето на овој атрактивен, примамлив, сензуален и неодолив парфем се лавандата, виолетовите и ароматичните зачини, додека основата на парфемот се состои од мешавина на ноти од амбра и сандалово дрво.

Земја на дизајнирање: Обединети Арапски Емирати

Пол Машки

Тип: тоалетна вода

Волумен: 100 ml

Препорачана употреба: совршен за специјални прилики

Група на мирис: ароматично зачинет